
De aanleg van de spooronderdoorgang in Wolfheze gaat nu echt beginnen. Van Hattum en van Blankevoort, die in opdracht van de ProRail de onderdoorgang gaat realiseren, heeft huis-aan-huis in het dorp een brief verspreid. Daarin worden de eerste werkzaamheden aangekondigd.
in de brief schrijft zij:
Geachte heer/mevrouw,
Van Hattum en Blankevoort staat graag in goed contact met u – als bewoner of betrokkene in de omgeving van ons project. In opdracht van ProRail bouwen we een nieuwe spooronderdoorgang in Wolfheze en richten we het stationsgebied opnieuw in. Automobilisten, fietsers en voetgangers kunnen straks veilig en snel onder het spoor door. We verwijderen het derde, meest noordelijke spoor en halen alle wissels weg. Daarnaast vernieuwen we een deel van de sporen, perrons, bovenleiding en treinbeveiliging. Iedereen kan straks de perrons en stationspleinen goed bereiken via trappen, een lift en hellingbanen.
Met deze brief informeren wij u graag over de start van de eerste fase. Hiermee starten we direct na de zomervakantie op 18 augustus 2025.
Start fase 1: wat gaan we doen?
In vier maanden tijd verleggen we, ter hoogte van de brandweerkazerne, een gedeelte van de bestaande Parallelweg. In het gebied tussen ProPersona en het spoor leggen we dan een nieuwe Parallelweg aan. Dit is nodig om ruimte te maken voor een voorbouwlocatie. Op deze plek bouwen we het tunneldek voor de onderdoorgang. Dit is een brugdeel waar de trein straks over de nieuwe onderdoorgang kan rijden. Ook bouwen we hier het steunpunt (onderbouw) van de brug voor fietsers en voetgangers én de hulp- en nooddiensten.
Als de nieuwe Parallelweg opengaat voor verkeer, wordt de bestaande Parallelweg afgebroken. Ook het bestaande fietspad wordt afgebroken. Vervolgens wordt het bestaande P+R-terrein afgebroken. We richten een tijdelijk P+R- terrein in op het parkeerterrein van ProPersona (naast het gebouw Nederveluwe).
Van 18 t/m 21 oktober is er een treinvrije periode (TVP) van 100 uur aaneengesloten. We werken dan ook ‘s nachts. We bereiden dan de werkzaamheden voor aan en bij het spoor. Vooraf aan deze TVP ontvangt u meer informatie. De werkzaamheden van fase 1 duren tot en met het einde van dit jaar.
Wat merkt u ervan?
- Tijdens fase 1 zijn er geen afsluitingen of omleidingsroutes.
- Op de nieuwe Parallelweg komt er vanaf oktober een tijdelijke om-en-om-regeling met verkeerslichten ter hoogte van de brandweerkazerne. Als de bestaande Parallelweg is afgebroken,
- ietsen fietsers tijdelijk over de rijbaan van de nieuwe Parallelweg.
- De bushaltes en het voetpad worden tijdelijk verplaatst.
- De nood- en hulpdiensten kunnen altijd doorgang vinden.
Tijdens de treinvrije periode (TVP) kan al het verkeer gewoon over de spoorwegovergang, alleen niet tijdens een tijdelijke stop. Deze zijn soms nodig zodat machines van de weg veilig het spoor op kunnen. De tijdelijke stops duren ongeveer 5 minuten. Naast de overgang staan verkeersregelaars om het verkeer hierbij te begeleiden. Op werkdagen werken wij van 7.00 – 17.00 uur. Als het nodig is dat we afwijken van deze werktijden, laten wij u dit weten. Woont u direct naast de bouwplaats? Dan kunt u tijdens onze werkzaamheden mogelijk lichte trillingen voelen.
Inloopbijeenkomst start fase 1
Op 30 juni a.s. organiseren we een inloopbijeenkomst om u meer uitleg te geven en vragen te beantwoorden over fase 1 van de werkzaamheden voor de spooronderdoorgang. U bent van harte welkom om binnen te lopen tussen 16.00 en 19.00 uur in de oude winkel van Nederveluwe aan de Wolfhezerweg 2-27.
Blijf op de hoogte
Samen met ProRail en de gemeente Renkum communiceren we op verschillende manieren over de werkzaamheden van de spooronderdoorgang en de herinrichting van het stationsgebied in Wolfheze:
De BouwApp
Via de BouwApp blijft u op de hoogte van de planning en de werkzaamheden door updates. Daarnaast kunt u via deze app gemakkelijk contact opnemen met ons als u vragen of opmerkingen heeft. Als u nog geen gebruik maakt van de app, kunt u de BouwApp downloaden op uw smartphone of tablet:
- Ga naar de AppStore om de BouwApp te downloaden.
- Zoek in de app naar Spooronderdoorgang Wolfheze.
- Open het project en klik op ‘Volgen’.
- Kies de juiste doelgroep.
- Ook in de Appr Onswolfheze op de site https://www.onswolfheze.nl/feed vindt u de updates
Spoorwerk in mijn buurt
Op prorail.nl/spoorwerk kunt u zien wanneer wij in uw buurt werken. Ook kunt u een automatische mail ontvangen wanneer we bij u aan het werk gaan. Ga naar https://mijnprorail.prorail.nl om u voor deze e-mailservice aan te melden.
Heeft u vragen?
Voor vragen of opmerkingen kunt u altijd contact met mij opnemen via linda.oppelaar@deomgevingsmanager.nl of 06-13 05 54 08. Dat kan doordeweeks tussen 8.00 uur en 17.30 uur en bij noodgevallen of ernstige overlast natuurlijk ook buiten kantoortijden.
Met vriendelijke groet,
Linda Oppelaar
Omgevingsmanager
VAN HATTUM EN BLANKEVOORT BV
Op de pagina spooronderdoorgang vindt u alle updates, nieuwsbrieven en links naar sites met meer informatie